عطاری بهار

  بیش از 30 سال تجربه وتخصص و

دارای پروانه کسب  ومجوز از دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی

  استان مازندران 

درمان سینوزیت-چاقی-لاغری-رفع جوش وآکنه های صورت-خارشهای پوستی وکهیر-ناراحتی های کلیوی-بیماریهای پوستی وقارچی-ناتوانیهای جنسی وجسمی-ریزش قطعه ای مو(سکه ای)-ناتوانیهای عضلانی واستخوانی-ترک سیگارودخانیات-بواسیرونواسیر-سردردهای مزمن ومیگرن-حساسیت های فصلی وآلرِژی-ناراحتیهای عصبی وبیخوابی-گوارشی و جهازهاضمه-سرماخوردگی وگلودرد-سرفه های مزمن-بیماریهای مو-دیابت-نازایی وناباروری-چربی خون -پسوریازیس-شب ادراری و....

(((ماساژ-بادکش-سنگ درمانی-گرفتگی عضلات


رفع گرفتگی رگهای سیاتیک-ریلکسیشن


ماساژسروصورت)))


دارای مدرک بین المللی ماساژ ازانگلستان

تلفن:09371617145


تنظیم اخلاط:خون-بلغم-صفرا-سودا

شعارما:خودمراقبتی بالاتر از خوددرمانی می باشد

این عطاری در هیچ کجای ایران شعبه دیگری ندارد

آدرس ما:تهرانپارس-جشنواره-اسفندانی-نبش برادران صابریان-پلاک 36

09125446347 

 Email:ali.karimian84@yahoo.com

       ازمصرف خودسرانه  داروهای گیاهی وبدون مشورت با افراد متخصص ومجرب پرهیز

 کنید
((توجه توجه:فروش وعرضه هرگونه قرص وشربت وکپسول در عطاریها ممنوع  وغیرمجاز میباشد وتبلیغات مطروحه مبنی بر گیاهی بودن آن کاملا کذب ودروغ میباشد .توصیه جدی میکنیم که از مصرف اینگونه اقلام جدا پرهیزکرده وسلامتی خودتان  ودیگران را به مخاطره نیندازید))
ازمصرف همزمان داروهای گیاهی وداروهای شیمیائی جداپرهیزکنید

سلامت باشید

عطاری بهار

Image result for عکس بنی آدم
یکی برای همه وهمه برای یکی 

Image result for عکس ایران
Image result for ‫عکس آنفولانزا‬‎

ماسک‌ها و دستکش‌های رها شده در خیابان - روزنامه صبح کابل

مترسکهای بافرهنگ

دستکش و ماسک را در معابر رها نکنید – آوای جامعه

Image result for عکس انداختن آب دهانن
عطاری بهار
درقسمت نظرات میتوانید مارادرهرچه پربارترکردن این سایت یاری دهید
عزیزان هموطن به علت اختصاصی بودن مطالب این سایت هیچگونه تبادل لینکی انجام نمی پذیرد


زندگینامه ابوعلی سینا

بوعلی سینا یکی از برجسته ترین فیلسوفان و متفکران عصر طلایی ایران و در فهم پزشکی نقش رهبری داشته است.

نام کامل ابن سینا، ابو علی حسین بن عبدالله بن حسن ابن علی بن سینا است. بوعلی در 1 شهریور سال 359 خورشیدی (ماه صفر سال 370 هجری قمری- ماه اوت سال 980 میلادی) متولد شد و در 31 خرداد سال 416 هجری خورشیدی (سال 428 هجری قمری -1037 میلادی) در سن 57 سالگی درگذشت.نام ابن‌سینا، حسین و نام پدرش عبدالله که فرزند حسن و حسن فرزند علی و علی فرزند سینا بود؛ بنابراین به ابن‌سینا یا ابوعلی سینا ملقب شد. عبدالله پدر ابن‌سینا اهل بلخ بود و در زمان سلطنت نوح پسر منصور از پادشاهان سامانی از بلخ به بخارا آمد و کارمند دارایی روستایی بنام خرمیثن شد و از ده نزدیکی بنام افشنه با دختری بنامستاره ازدواج کرد و اولین فرزندش را حسین نام گذاشت که همان ابن‌سیناست. پدر و برادر ابن سینا مجذوب تبلیغات اسماعیلیه شده بودند، اما ابن‌سینا از آن دو پیروی نکرد. وی حافظه و هوشی خارق‌العاده داشت. به‌طوری‌که در ۱۴ سالگی از آموزگار خود پیشی گرفت.

حقایق جالب درباره بوعلی سینا

 تنها یک زندگینامه شناخته شده درباره ابن سینا وجود دارد. این زندگینامه به وسیله یکی از شاگردان بوعلی سینا به نام ابوعبید جوزجانی نوشته شده و هیچ متن دیگری وجود ندارد تا با مقایسه با آن بفهمیم که چقدر از متن جوزجانی مبتنی بر واقعیت است.

 بر اساس این زندگینامه، ابوعلی سینا در تابستان سال 980 میلادی (ماه صفر سال 370 هجری قمری) در روستای افشانه در نزدیکی بخارا واقع در ازبکستان امروزی متولد شد.

 پدر بوعلی سینا مردی دانشمند و از صاحب منصبان حکومت سامانیان بود. وی ابن سینا را هدایت کرد تا از طریق تحصیلات عالی به مدارج بسیار بالای علمی برسد. بوعلی هم به دلیل هوش و حافظه شگفت انگیزش در این زمینه فوق العاده عمل کرد.

 قدرت حافظه بوعلی سینا باعث شد که کل قرآن را در سن 10 سالگی حفظ و بر آن احاطه پیدا کند.

 در نوجوانی به مطالعه آثار ارسطو همراه با شرحی که ابونصر فارابی بر آنها نوشته بود پرداخت. بوعلی 40 بار کتاب ما بعد الطبیعه ارسطو را خواند به طوری که آن را از حفظ بود ولی به کنه آن پی نمی برد. تا این که یک روز وقتی از بازار کتابفروشان می‌گذشت کتابفروشِ دوره‌ گردی را دید که کتابی در دست دارد و به دنبال خریدار می گردد. این کتاب اغراض مابعد الطبیعه نوشته ابو نصر فارابی بود به این ترتیب به حقیقت مابعد الطبیعه دست یافت. در این موقع بوعلی 17 ساله بود.

 مطالعه کتاب های ارسطو، بوعلی را به فلسفه علاقه مند کرد. در ابوعلی سینا این عادت ایجاد شده بود که در مسجد به دعا بپردازد تا بر موضوعات بغرنج و پیچیده فایق آید و به راه حل برسد.

 در سن 16 سالگی مطالعه پزشکی را آغاز کرد و در سن 18 سالگی پزشک شد، چراکه مطالعه و فهم پزشکی در مقایسه با ریاضی یا زمینه های دیگر کمتر مشکل بود.

 بوعلی سینا به خاطر توانایی اش در درمان بیماران، مورد تحسین و تمجید فراوان قرار می گرفت و اغلب برای خدماتش هزینه ای دریافت نمی کرد.

 در سال 997 میلادی، ابوعلی سینا بیماری خطرناک امیرنوح دوم فرزند منصور پادشاه سامانی را درمان کرد و به همین دلیل به عنوان پزشک شخصی امیر نوح سامانی منصوب شد.

 این موقعیت به ابن سینا امکان دسترسی نامحدود به کتابخانه سلطنتی و همچنین امکان برخورداری از یک حامی برای ادامه فراگیری هایش را داد.

 با سقوط سلسله سامانیان، ابوعلی سینا چندین سال بعد را در جست و جوی فرصت یادگیری و نوشتن از محلی به محلی دیگر سرگردان بود.  

 بوعلی سینا در دوره دیلمیان به وزارت شمس الدوله دیلمی فرمانروای همدان رسید. بعد از مرگ شمس الدوله وزارت پسر او را نپذیرفت. مدتی بعد به ابن سینا اتهام مکاتبه با فرمانروای اصفهان را زدند و به همین دلیل به زندان افتاد. در مدت 4 ماهی که در زندان بود 3 کتاب نوشت.  

 ابن سینا در سال 428 در سفری که به همراه علاءالدوله حاکم اصفهان به همدان می‌رفت، بیمار شد و در سن 57 سالگی در آن شهر در گذشت و همان جا به خاک سپرده شد. گویا دلیل مرگش قولنج بود.

 شیخ‌الرئیس، شرف الملک، حجت الحق و شاهزاده اطباء از القاب او بود.

 معروف است که بوعلی حدود 450 اثر در طول عمرش نوشته است و حدود 240 اثر سالم به دست ما رسیده اند.

 از نوشته های باقیمانده از ابوعلی سینا، تقریباً 200 تایش در زمینه فلسفه و پزشکی است.

 در میان تحقیقات بسیار زیاد ابن سینا، «کتاب شفا» که به عنوان فهرست نامه مرجع پزشکی به کار می رفته، از همه بیشتر شناخته شده است.

 بوعلی سینا همچنین کتاب قانون پزشکی را به رشته تحریر در آورده است که نشان می دهد نسبت به زمان خودش درک بیشتری از پزشکی داشته است.

 نوشته های بوعلی در مدارس پزشکی مؤسسات علمی قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفته و تا پایان سال 1650 همچنان به عنوان کتاب درسی پزشکی استفاده می شده است.

او علم منطق را از استادش ابو عبدالله ناتلی آموخت. او کسی را نداشت که از وی علوم طبیعی یا داروسازی را فرا بگیرد و پزشکان مشهور از دستورکارهای او پیروی می‌کردند. البته وی در فراگیری علم متافیزیک ارسطو دچار مشکل شد که تنها به کمک اغراض مابعدالطبیعه فارابی توانست آن را بفهمد. او امیر خراسان را از یک بیماری سخت نجات داد. امیر خراسان در ازای این کار اجازه داد که ابن سینا از کتابخانه باشکوه مخصوص شاهزادگان سامانی استفاده کند. در سن ۱۸ سالگی، ابن سینا بر بسیاری از علومی که بعدها شناخته شدند، تسلط یافت. پیشرفت‌های بعدی وی، مرهون استدلالهای شخصی وی بود.