عطاری بهار

وقتی از لزوم تربیت جنسی کودکان صحبت می‌کنیم دقیقا از چه حرف می‌زنیم؟

عطاری بهار

کودکان در هر سنی نیاز به آموزش مناسب دوران خودشان دارند، والدین معمولا در تلاشند در هر زمینه‌ای بهترین آموزش‌ها را به فرزندان بدهند و آنان را برای زندگی آینده آماده و از خطرات حفظ کنند.

چگونگی یا ضرورت آموزش مسائل جنسی نیز جزو نکاتی است که این روزها ذهن بسیاری از والدین را به خودش مشغول کرده‌است.

 بی‌شک بنا به اصول ارتباطات، درست نیست کسی باور داشته باشد نباید درباره مسائل جنسی با فرزندش صحبت کند. با توجه به فرهنگ کشورمان، معتقد نیستم که نباید تربیت جنسی انجام شود. تربیت جنسی باید از کودکی ارائه شود پدر یا مادر مسائل جنسی را آموزش دهند. اما با توجه به فرهنگ ایرانی مناسب‌تر است تا مادر مسائل مربوط به دختر را آموزش دهد و پدر پاسخگوی سوالات و نیازهای پسرش باشد.  

درست است که ما باید مطابق با فرهنگ خودمان مسائل را به کودکان آموزش دهیم، اما گاهی خانواده‌ها چنان درگیر حیا می‌شوند که به هیچ عنوان درباره مسائل جنسی با فرزندان‌شان صحبت نمی‌کنند. شاید در گذشته نیاز به آموزش مسائل جنسی به اندازه امروز احساس نمی‌شد و حتی بدون تربیت جنسی هم مشکلات خاصی پیش نمی‌آمد. اما باید در نظر گرفت امروزه دوران ارتباطات است؛ اینترنت، شبکه‌های مجازی و تلفن‌های همراه جزئی جدا نشدنی از زندگی امروز ماست. بنابراین اگر ما مسائلی را به‌طور اصولی به فرزندان‌مان توضیح ندهیم، ناگزیر آنان در فضاهای دیگری با آن آشنا می‌شوند و گاه در جست‌وجوی پاسخ سوالات خود اطلاعات نادرستی به دست می‌آورند. اگر فرزندان‌مان از مسائل جنسی به طور نادرست آگاه شوند، بسختی می‌توان آسیب ناشی از اطلاعات نادرست را برطرف کرد. به زبان ساده‌تر اگر فرزندمان چیزی را نداند، می‌توانیم با تربیت صحیح راه درست را به او نشان دهیم. اما اگر او اطلاعات نادرستی داشته‌باشد، تربیت صحیح با چالش بیشتری روبه‌رو و کار دشوارتر می‌شود.

تربیت جنسی را کی شروع کنیم؟

هر مرحله از تربیت جنسی نیاز به زمان مناسب دارد. این‌که ما در چه سنی باید چه چیزی را آموزش دهد، نکته مهمی است. اطلاعات زودهنگام یا دیر هنگام می‌تواند اثرات مخربی داشته باشد.  

وقتی ممکن است کودک آسیب ببیند

ما مجبوریم درباره مسائلی که فرزندان به‌طور کامل فهمیده‌اند، صحبت کنیم و نمی‌توانیم از این شرایط بگریزیم. والدین دو راه دارند. یکی این‌که صبر کنند تا فرزندان‌شان در شبکه‌های اجتماعی یا از منابع دیگر مسائلی را یاد بگیرند که در این صورت نمی‌توان کنترلی روی اطلاعات فرزندان داشت یا این‌که قبل از این اتفاق، خودشان مسائل را توضیح دهند که بالطبع آگاهی از طریق والدین به شیوه صحیح‌تری صورت می‌گیرد.

سن مناسب، زمانی است که فرزند ممکن است آسیب ببیند. در کشورهای غربی معتقدند از
سه سالگی باید آموزش درباره قسمت‌های خصوصی بدن و حریم آن به فرزندان داده شود. ما معتقدیم حتی گاه ممکن است با توجه به نیاز این آموزش حتی از دوسالگی هم شروع شود که تشخیص بهتر آن به عهده والدین است. کودکان باید درباره حفظ حریم خصوصی و این‌که چه اقداماتی را در مواقع بحران یا خطر انجام دهند، بدانند. تربیت جنسی نیاز به توضیح خاص ندارد .همین که حتی به کودک‌مان بگوییم اگر با مشکلی رو‌به‌رو شدی یا کلام یا حرف ناشایستی شنیدی بیا و به مادرت بگو، نکته ساده و بسیار مهمی است.

مهم، آموزش والدین است

آموزش پدران و مادران نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. گاهی مادران و پدران با شنیدن حرفی از جانب فرزندشان بشدت دچار نگرانی و استرس می‌شوند. گاهی با فرزندشان با تندی برخورد می‌کنند که نتیجه نخواهد داشت .جز این‌که او دیگر سوالات یا اتفاقاتی که تجربه کرده است را برای شما نگوید. حتی بهتر است در صورتی که فرزندتان مسائلی از اتفاقات روزمره‌اش برای‌تان تعریف کرد، از او تشکر کنید. با این کار این امکان را به خودتان می‌دهید تا با گفت‌وگو و آگاهی از اتفاقات، شرایط را بهتر مدیریت کنید.

بهتر است دقیقا بدانید فرزندتان تا چه حد و از چه موضوعاتی آگاهی دارد تا بتوانید او را راهنمایی کنید. امروزه نیاز است تربیت جنسی فرزندانمان مطابق با فرهنگ ایرانی خودمان رایج شود.

آداب استفاده از لوازم آرایش را رعایت کنید


عطاری بهار

استفاده از لوازم آرایش به شکل روزافزون در حال افزایش است و هر سال در مقایسه با سال قبل بیشتر می‌شود و حتی شوربختانه در سنین پایین‌تر نیز در حال گسترش است.

نمی‌توان استفاده از لوازم آرایش را منع کرد یا وجود آن را انکار کرد، چرا که در مواردی استفاده از لوازم آرایش در روحیه و اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است. برای مثال برخی ضایعه‌های روی صورت را با استفاده از لوازم آرایش پنهان می‌کنند تا بدون جلب توجه زندگی عادی در جامعه داشته باشند، اما متاسفانه استفاده افراطی از این لوازم تبعات زیادی برای فرد دارد. در ادامه و در گفتگو با دکتر داوودی به مواردی اشاره شده است که رعایت آنها می‌تواند تا حدود زیادی عوارض مصرف لوازم آرایش را کاهش دهد.

شایع‌ترین عوارض استفاده از لوازم آرایش حساسیت است که به نوع پوست افراد بستگی دارد. برخی حساسیت‌ها ممکن است به سرعت مشخص شود و برخی حساسیت‌ها در تعدادی از افراد ممکن است بعد از سال‌ها استفاده بروز پیدا کند. این عوارض معمولا با پوسته پوسته شدن، خارش، تورم پوستی یا قرمز شدن پوست مشاهده می‌شود و گاهی در اثر خارش مکرر اگزمای پوستی به وجود می‌آورد.

به همین دلیل نباید از لوازم آرایش حساسیت‌زا به هیچ عنوان استفاده شود.

در بعضی افراد که پوست ممکن است چربی دارند به علت مسدود شدن منافذ طبیعی پوست، چربی زیر پوست تجمع پیدا می‌کند، حبس می‌شود و جوش‌های آکنه‌ای و چرکی در صورت به وجودمی آید. بنابراین کسانی که پوست چرب دارند و مستعد آکنه هستند، در اثر مصرف لوازم آرایش، بخصوص انواع چرب‌تر، مشکلات بیشتری پیدا می‌کنند.

انتقال انواع عفونت‌ها

در صورت مصرف لوازم آرایش مشترک بین افراد مختلف مثل مادر و دختر یا خواهرها ممکن است عفونت از یک پوست به پوست دیگر منتقل شود و حتی ضایعات عفونی جدی به وجود آورد. همچنین نگهداری لوازم آرایش در مقابل گرما و نور خورشید باعث از بین رفتن مواد نگهدارنده محصولات می‌شود. محصولات آرایشی نباید به مدت طولانی نگهداری شوند و معمولا بهترین زمان مصرف تا یک سال بعد از باز کردن آنها است. برای نگهداری لوازم آرایش باید طبق دستورالعمل رفتار کرد،تا از فاسد‌شدن و انتقال عفونت‌ها جلوگیری شود.

از طرف دیگر اگر در نگهداری لوازم آرایش دقت نشود مثلا لوازم آرایش مدت‌ها بدون پوشش باقی بماند، می‌تواند کانونی تجمع و رشد و نمو میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد. در صورت استفاده از چنین لوازم آرایشی ممکن است به طور مکرر جوش‌ها و ضایعات چرکی به وجود آید.

راه یافتن لوازم آرایش به سایر قسمت‌های بدن

در صورت استفاده طولانی مدت و مکرر از لوازم آرایش ممکن است این مواد به تدریج جذب پوست شود و عوارضی برای لایه‌های داخلی و زیر پوست بدن به وجود آورد. به خصوص لوازم آرایشی که اطراف دهان و چشم استفاده می‌شود، ممکن است، به داخل بدن راه پیدا کنند. در این شرایط استفاده از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته یا تقلبی امکان مسمومیت با فلزات سنگین موجود در لوازم آرایش را افزایش می‌دهد.

ارتباط مصرف لوازم آرایش و بروز سرطان‌ها نیز گرچه ثابت نشده، اما این دغدغه وجود دارد که استفاده از لوازم آرایش و رنگ مو به مدت طولانی ممکن است باعث جذب از طریق بدن، تجمع مواد داخل بافت‌های بدن و بروز بیماری‌هایی مثل سرطان سینه شود.

کسانی که سال‌های طولانی از لوازم آرایش استفاده می‌کنند یا زمان طولانی لوازم آرایش روی پوست آنها می‌ماند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف هستند. بنابراین بهتر این است که لوازم آرایش به صورت مقطعی استفاده شود و بعد از استفاده در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بخصوص پیش از خواب از روی پوست پاک شود تا حداقل جذب و عوارض را داشته باشد.

آرایش دور چشم

لوازم آرایشی که اطراف چشم استفاده می‌شوند ممکن است به دلایل مختلف از جمله عرق کردن، خیس شدن و رطوبت داخل چشم نفوذ پیدا کنند. مخاط چشم که مقاومت پوست را ندارد نیز به راحتی این مواد شیمیایی را جذب می‌کند و احتمال جذب بیشتر است. به همین دلیل لوازم آرایشی که برای دور چشم استفاده می‌شود حساس‌تر است و دقت در استفاده صحیح از آنها اهمیت بیشتری دارد.

لوازم آرایش دور چشم به دو نوع حلال در آب و روغنی تقسیم می‌شود. مواد حلال در آب عوارض کمتری دارند، اما ماندگاری آنها نیز کمتر است و باید چند وقت یک بار باقیمانده آنها دور ریخته شود.

این مواد با گذشت زمان اندک تخریب می‌شوند و ممکن است عوارض آنها حتی بیشتر هم شود و میکروب در آنها رشد کند و باعث ایجاد عفونت و التهاب شود. التهاب پلک و مژه‌ها می‌تواند باعث کم شدن حجم و ریختن مژه‌ها شود.


لوازم آرایش روغنی و چرب ماندگاری طولانی‌تری در مقابل عوامل محیطی مثل بارندگی و تعریق و شست و شوی صورت دارند، اما به دلیل چرب بودن لایه‌ای مسدودکننده روی پوست ایجاد می‌کنند.

به این ترتیب ترشحات طبیعی روی پوست و اطراف مژه خارج نمی‌شود و تجمع چربی زیر پوست پلک را مستعد عفونت‌هایی مثل گل مژه می‌کند. بنابراین باید دقت و وسواس بیشتری برای استفاده از لوازم آرایش دور چشم به خرج داد.

نکته مهم در مصرف لوازم آرایش این است که از لوازم جانبی نیز به درستی و با همان وسواس نگهداری شود. انواع قلم‌ها، برس‌های ریمل و اسفنج‌های مخصوص باید زود به زود عوض شوند و بهتر است هر چند وقت یک بار به خوبی شسته و خشک شوند.

توصیه‌ های غذایی هنگام مصرف آنتی‌ بیوتیک‌

عطاری بهار
آنتی بیوتیک‌ ها داروهایی هستند که برای مقابله با باکتری‌ها تجویز می‌شوند اما اغلب مصرف آنها مخصوصا اگر خودسرانه و بدون تجویز پزشک باشد با عوارض جانبی روی دستگاه گوارش همراه است.

حالت تهوع، اسهال، نفخ، سوء هاضمه، درد شکم و از دست دادن اشتها از جمله عوارض جانبی آنتی‌ بیوتیک‌ ها به حساب می‌آیند. این عوارض اگرچه آزاردهنده هستند اما موقتی بوده و معمولا پس از قطع مصرف دارو برطرف می‌شوند.

انتخاب و مصرف مواد غذایی مناسب می‌تواند تا حدودی در رفع این عوارض جانبی و همچنین تسریع و روند درمان کمک کننده باشد.

در روده هر فرد تریلیون‌ها باکتری و میکروارگانیسم‌های دیگر وجود دارد. مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها به منظور مقابله با باکتری‌ها می‌تواند توازن باکتری‌ها در میکروبیوم روده را بر هم بزند.

میکروبیوم روده عملکرد سیستم گوارشی را حفظ کرده و به سیستم ایمنی کمک می‌کند تا در برابر عفونت ویروسی قدرت دفاعی داشته باشد.

زمانیکه آنتی بیوتیک‌ها توازن باکتری‌ها را بر هم بزنند فرد با عوارض جانبی از قبیل حالت تهوع یا اسهال روبرو می‌شود. مصرف پروبیوتیک‌ها و پریبیوتیک‌ها در حین مصرف آنتی بیوتیک‌ها و پس از آن به حفظ تعادل باکتری در روده کمک می‌کند.

پروبیوتیک‌ها و پریبیوتیک‌ها: پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که معمولا باکتری سالم شناخته می‌شوند. این ترکیب‌ها برخی از عوارض جانبی آنتی بیوتیک‌ها از قبیل نفخ و اسهال را کاهش می‌دهند. پریبیوتیک‌ها نیز منابع غذایی برای باکتری‌های مفید روده هستند. تغذیه باکتری‌های مفید قبل و بعد از مصرف آنتی بیوتیک‌ها به توازن باکتری‌های روده کمک می‌کند. پیاز، سیر و موز نیز از جمله خوراکی‌های حاوی مقدار کمی پریبیوتیک هستند.

خوراکی‌های تخمیر شده: این خوراکی‌ها منبع خوبی از باکتری‌های مفید به حساب می‌آیند. تمامی خوراکی‌های تخمیر شده دارای میکروارگانیسم هستند اما گرما و فرآیند تصفیه می‌تواند باکتری‌های مفید را از بین ببرد.

ویتامین K: آنتی بیوتیک‌ها با تمامی انواع باکتری‌ها حتی مواردی که به بدن کمک می‌کنند مقابله می‌کنند. برخی از باکتری‌ها ویتامین K تولید کرده که بدن برای لخته شدن خون به آن نیاز دارد. افراد برای کاهش اثر آنتی بیوتیک‌ها روی سطح ویتامین K می‌توانند از مواد خوراکی چون کلم، اسفناج و سبزی جعفری مصرف کنند.

فیبر: فیبر تولید باکتری‌های مفید روده را تحریک می‌کند. همچنین افراد باید از مصرف خوراکی‌های سرشار از فیبر در حین مصرف آنتی بیوتیک‌ها خودداری کنند زیرا ممکن است بر چگونگی جذب دارو تاثیر بگذارد.

همچنین برخی از مواد خوراکی در تاثیرگذاری آنتی بیوتیک‌ها اختلال ایجاد می‌کنند که از آن جمله می‌توان به گریپ فروت و آب این میوه و نیز مواد الکلی اشاره کرد.

غذاهای پر خطر تابستان را بهتر بشناسید

عطاری بهار
پس از خوردن غذای آلوده ممکن است علائم مسمومیت در کمتر از 30 دقیقه ظاهر شود.

برگرها: بخش‌های نپخته گوشت بویژه برگرها می‌تواند شما را در خطر مسمومیت با باکتری خطرناکی به نام اشرشیاکلی قرار دهد. مسمومیت ناشی از مصرف گوشت نپخته با علائمی از قبیل اسهال، درد شکمی، تب و استفراغ همراه است و دوره نهفتگی آن بین دو تا هشت روز است.

جوانه‌ها: دانه حبوبات و غلات برای رشد و جوانه‌زنی نیاز به محیط مرطوب و گرم دارند و این شرایط محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها بویژه سالمونلا و اشرشیا کلی خواهد بود. حتی اگر این جوانه‌ها در شرایط بهداشتی و در منزل تهیه شوند، بازهم در این فصل در معرض آلودگی با این میکروب‌های خطرناک هستند.

سالاد تهیه شده از سبزیجات برگی: سالادها و سس‌های تهیه شده برای پوشش‌دهی آنها، بویژه اگر به‌صورت دستی تهیه شده‌اند، می‌توانند شما را در تابستان در معرض بیماری قرار دهند. کاهو و فردی که سالاد را تهیه کرده خود از منابع اصلی آلودگی سالاد محسوب می‌شوند. مواد اولیه برای تهیه این سالادها به طرق مختلف آلوده می‌شوند؛ از آبیاری با آب آلوده در مزرعه تا دستان آلوده افراد و وسایل آلوده.

بستنی‌های دست‌ساز و خانگی: یکی از مواد مورد استفاده در تهیه بستنی تخم‌مرغ خام است که حاوی باکتری خطرناکی به نام سالمونلاست. در بسیاری از کارخانجات از تخم‌مرغ پاستوریزه برای تهیه بستنی استفاده می‌شود حال آنکه در منزل یا فروشگاه‌ها ممکن است از تخم مرغ خام استفاده شود. سالمونلا با حرارت و پاستوریزاسیون از بین می‌رود. بنابراین بستنی‌های ساخته شده در فروشگاه‌ها ممکن است آلوده به این باکتری باشند. علاوه بر سالمونلا، خطر مسمومیت با لیستریا نیز با مصرف این‌گونه بستنی‌ها وجود دارد.

خربزه و هندوانه: این دو میوه محبوب تابستانی در معرض آلودگی با لیستریا هستند. این میکروب در سطح پوست این میوه‌ها باقی می‌ماند. بنابراین قبل از قرار دادن این میوه‌ها در یخچال و نیز برش حتماً آنها را شسته و حتی با وسیله مناسبی بسائید. در غیر این صورت هنگام برش باکتری‌ها از سطح به داخل وارد شده و در صورت نگهداری باقیمانده میوه برای روزهای بیشتر، آنها را بشدت آلوده می‌کند.

گوجه‌فرنگی: گوجه‌فرنگی اغلب در سالاد و ساندویچ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به‌دلیل این‌که پخته نمی‌شود، می‌تواند منشأ شیوع بسیاری از بیماری‌ها باشد. بنابراین قبل از مصرف آن را به دقت شسته و فاسد شده‌ها رو دور بریزید.

تخم‌مرغ زده شده: خطر آلودگی با سالمونلا در تخم‌مرغ بسیار بالاست به ویژه اگر در دمای مناسب نگهداری نشود (دمای یخچال یا کمتر). همیشه سعی کنید تخم‌مرغ را از فروشگاه‌هائی تهیه کنید که آن را در قسمت سرد نگهداری می‌کنند. اگر در حین آشپزی لازم است تخم مرغ همزده را برای زمانی نگهداری کنید، حتما آن را در ظرف یخ قرار دهید.

سالاد ماکارونی: استافیلوکوکوس اورئوس در پوست و موی افراد وجود دارد و ممکن است در حین تهیه این غذا منتقل شود بویژه اگر در یخچال نگهداری نشود.

سالاد سیب‌زمینی: زمانی که سیب‌زمینی پخته می‌شود، ممکن است باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم در آن زنده باقی بماند. سرد کردن آرام این سیب‌زمینی در شرایط مساعدی برای جوانه‌زنی اسپورهای آن فراهم می‌آورد و این باکتری سم بسیار خطرناکی تولید می‌کند.

بنابراین اگر قصد تهیه این غذا را دارید سیب‌زمینی را در همان روز تهیه کنید و هرگز از سالادهای سیب‌زمینی تهیه شده در بیرون از منزل به‌دلیل عدم‌اطمینان از چگونگی تهیه آن استفاده نکنید.