عطاری بهار

6 خطایی که در یخ زدایی مواد غذایی مرتکب می شوید

عطاری بهار
توجه داشته باشید که شیوه یخ زدایی شما از مواد غذایی روی سلامتی تان بی تأثیر نیست. بنابراین نباید برخی خطاها را مرتکب شوید.
همه خانم ها مواد غذایی زیادی در فریزر قرار داده و یخ زده می کنند. به همین دلیل در خیلی از موارد نیاز به یخ زدایی از آن ها دارند و گاه این کار را با عجله انجام می دهند. توجه داشته باشید که شیوه یخ زدایی شما از مواد غذایی روی سلامتی تان بی تأثیر نیست. بنابراین نباید برخی خطاها را مرتکب شوید.

قرار دادن ماده غذایی یخ زده در هوای آزاد

اگر عادت دارید که ماده غذایی مورد نظر را از فریزر در آورید و با خیال راحت در گوشه ای از آشپزخانه قرار دهید تا یخ آن باز شود اشتباه می کنید. چون اکثر باکتری ها در دمای محیط رشد می کنند. بنابراین قرار دادن یک ماده غذایی یخ زده در هوای آزاد خطر مسمومیت آن را بالا می برد. بهتر است که ماده غذایی یخ زده را داخل یخچال قرار دهید تا یخ زدایی شود. در این صورت رشد باکتری ها به دلیل هوای سرد کند می شود. برای این کار لازم است که آن را چندین ساعت زودتر از فریزر در آورید تا در یخچال به آرامی یخ زدایی شود.

ماده غذایی یخ زده را داخل ظرف نمی گذارید

یخ زدایی ماده غذایی داخل یخچال شیوه خوبی برای کاهش خطر رشد باکتری ها است. البته به شرطی که برخی قوانین دیگر نیز رعایت شود. یعنی اینکه نباید آن را همان طور که داخل کیسه فریزر است داخل یخچال قرار دهید. بلکه باید آن را داخل ظرف مناسبی بگذارید. چون مواد غذایی در حین یخ زدایی آب زیادی پس می دهند. اگر آن را به صورت مستقیم روی طبقه یخچال قرار دهید همه جا غرق آب می شود. توجه داشته باشید اگر مرغ را برای یخ زدایی قرار داده باشید به ویژه مراقب باکتری های بیماری زایی مانند سالمونلا باشید. اگر این ماده غذایی داخل ظرفی نباشد باکتری هایی که وارد آب یخ می شود خطر آلوده کردن تمام یخچال را بالا می برند. بنابراین قبل از اینکه هر ماده غذایی یخ زده را داخل یخچال قرار دهید آن را داخل ظرف مناسبی بگذارید تا از تماس با دیگر مواد غذایی دور باشد.

قرار دادن ماده غذایی داخل آب داغ

درست است که یخ زدایی داخل آب گرم خیلی زود به نتیجه می رسد و در زمان عجله داشتن موثر جلوه می کند اما باید بدانید که رشد و تکثیر باکتری ها با حرارت بالای آب افزایش پیدا می کند. بهتر است بدون تماس مستقیم، گوشت را داخل آب سرد بیندازید. برای این کار آن را داخل کیسه فریزری نو یا ظرف شیشه ای دربسته قرار دهید تا از پخش شدن باکتری ها جلوگیری شود. هر نیم ساعت یک بار آب را عوض کنید. یادتان باشد بعد از یخ زدایی بلافاصله گوشت را بپزید. این کار خطر تکثیر باکتری ها را کاهش می دهد.

یخ زدایی در ماکروویو در حالت پخت

در این صورت ماده غذایی به صورت یکنواختی یخ زدایی نمی شود. با قرار دادن آن در حالت پخت خطر این وجود دارد که قسمت خارجی ماده غذایی شروع به پخت کند و داخل آن یخ زده بماند. در این صورت باید آن را به سرعت بپزید. اگر از ماکروویو برای یخ زدایی استفاده می کنید آن را در حالت یخ زدایی تنظیم کنید. البته می شود که یک ماده غذایی یخ زده را به طور مستقیم مثلاً در فر یا ماهیتابه پخت. در این شیوه باکتری ها مجال رشد نخواهند داشت. اما مشکل اینجاست که پخت یک ماده غذایی یخ زده نیاز به وقت، صبر و حوصله و دقت زیادی دارد. بخصوص در مورد گوشت که باید زمان طولانی تری به پخت آن اختصاص داده شود.

یخ زدایی از ماده غذایی و دوباره یخ زدن آن

گاهی پیش می آید که خانم ها به عنوان مثال یک بسته بزرگ گوشت چرخ کرده را یخ زدایی می کنند. قسمتی از آن را برمی دارند و مابقی را دوباره داخل فریزر قرار می دهند تا یخ بزند. متأسفانه این کار باعث رشد و تکثیر باکتری ها می شود. به عقیده متخصصان دوباره یخ زدن یک ماده غذایی یخ زدایی شده باعث افزایش خطر رشد باکتری ها می شود چون سلول های ماده غذایی به دلیل یخ زدایی اول تخریب شده اند. در واقع دوباره یخ زدن ماده غذایی باکتری هایی که در آن رشد کرده اند را به طور موقت به خواب می برد. بعدها که آن را برای بار دوم یخ زدایی کنید این باکتری ها با سرعت بیشتری شروع به فعالیت می کنند. بهتر است مابقی ماده غذایی یخ زدایی شده را نیز در یخچال نگه دارید و خیلی زود استفاده کنید.

نشستن دست ها

دستکاری کردن هر ماده غذایی بدون شستن دست ها خطر آلودگی را افزایش می دهد. در واقع باکتری های موجود در پوست ما ممکن است به ماده غذایی در حال یخ زدایی انتقال بیابد. یخ زدایی باعث می شود که ماده غذایی نرم تر شود. در واقع یخ زدایی باعث می شود که مواد غذایی نسبت به باکتری ها آسیب پذیرتر شوند و این مسئله خطر بروز مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. بنابراین توصیه می شود قبل از دستکاری کردن یک ماده غذایی یخ زده، دست های خود را با دقت با آب و صابون شستشو دهید. یادتان باشد زمانی که هر ماده غذایی را داغ می کنید یا می پزید، اگر آن را در دمای حداقل 63 درجه سانتی گراد و به مدت حداقل 3 دقیقه قرار دهید تقریباً تمام باکتری های آن نابود می شوند.

این افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نکنند

عطاری بهار

۵۰ درصد بیماری آنفلوآنزا، مربوط به ویروس آن و نیمی دیگر به ویروس سرماخوردگی مرتبط است. وقتی این واکسن تزریق می‌شود، احتمال ابتلا همچنان وجود دارد، اما در صورت مبتلا شدن به بیماری از میزان سرماخوردگی و شدت بیماری کاسته می‌شود.کسانی که قرار است این واکسن را تزریق کنند، نباید به تخم مرغ حساسیت داشته باشند. احتمال بروز عوارض بسیار نادر عصبی مانند ابتلا به بیماری گیلن‌باره بعد از تزریق وجود دارد، اما از سال ۶۸ تا ۹۵، تنها یک مورد ابتلای کادر پزشکی به این بیماری دیده شده است.

تزریق واکسن را به کسانی که دچار بیماری‌های‌ ضعف ایمنی مانند برونشیت مزمن، آسم و دیابت شدید هستند و همچنین مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، زنان باردار و همچنین سالمندان توصیه می‌کنیم، اما برای به افراد سالم و عادی ضرورتی ندارد.

بیماران در موقع عطسه و سرفه حتما دستمال به همراه داشته باشند یا با آرنج جلوی دهان خود را بگیرند. همچنین باید دو تا سه روز اول را استراحت و در صورت بهبود نیافتن به پزشک مراجعه کنند. در مدت بیماری نیز از فعالیت سنگین و سرد و گرم شدن بپرهیزند.

 به طور کلی در بیماری‌های عفونی اگر کسی علایم بالینی سرماخوردگی را داشت، باید از دست دادن با او پرهیز کرد. اگر کسی نیز می‌خواهد از یک بیمار مبتلا پرستاری کند، باید از ماسک جراحی یک بار مصرف، استفاده کند و حتما بعد از مراقبت از بیمار، دست‌های خود را بشوید. سایر افراد نیز فاصله یک متری خود را از بیماران رعایت کنند. کودکان نیز به آنفلوآنزا زیاد مبتلا می‌شوند ولی عارضه کمتری برای آنها به دنبال دارد.

سکته مغزی در کمین شماست

عطاری بهار
سکته مغزی دومین علت مرگ و میر در کشور ما و اصلی‌ترین در سایر کشورهای دنیاست که عمده‌ترین دلیل آن، شرایط زندگی صنعتی و کاهش فعالیت‌های بدنی عنوان می‌شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد صد تا 150 نفر در میان هر صد هزار نفر در معرض خطر ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.با وجود این سکته مغزی از طریق رعایت اصول تغذیه سالم، ورزش و خواب مناسب و کافی تا اندازه‌ای قابل پیشگیری است.
اختلال در خونرسانی به بافت‌های مغز بر اثر انسداد یا پارگی یک رگ موجب سکته مغزی در فرد می‌شود. سکته‌های ناشی از انسداد یک رگ فرعی یا اصلی در مغز شایع‌ترین نوع سکته است.
نقش ژنتیک در سکته مغزی
عوامل متعددی در بروز سکته مغزی موثر هستند که کنترل برخی از این عوامل در اختیار ما نیست، چرا که به صورت ژنتیک با ما زاده شده‌اند. به همین دلیل افرادی که سابقه فامیلی سکته مغزی دارند، بیشتر در معرض ریسک قرار دارند. در میان افرادی که به صورت ارثی به فشار خون، دیابت یا چربی خون مبتلا می‌شوند، خطر ابتلا20 تا 30 درصد افزایش می‌یابد.
جنسیت عامل اصلی آن است. هر چند افزایش سن در خانم‌ها باعث افزایش ریسک می‌شود.
هشدار نسبت به سکته دیابتی‌ها
دیابت که متاسفانه تعداد مبتلایان به آن هر روز در حال افزایش است، یکی از عوامل مستعد‌کننده سکته مغزی است.در هر حال مراقبت از قند خون در ممانعت از سکته مغزی بسیار موثر است.
با توجه به نقش بی تحرکی در افزایش وزن، در صورتی که افراد با هر وزنی پنج تا شش روز در هفته روزانه 30 تا 45 دقیقه، پیاده روی، شنا یا دوچرخه سواری کنند و ضربان قلب خود را افزایش دهند، خطر سکته را بسیار کاهش می‌دهند.
افراد مبتلا به پرفشاری خون باید مراقب باشند فشارشان از 14 روی 9 بالا تر نرود، چرا که باعث رسوب پلاک‌هایی در عروق و بسته شدن آنها می‌شود.
مشکلات کلیوی، سکته‌های قلبی، کلسترول بالا، اختلالات خواب، آپنه، خرخر، میگرن با علائم عصبی و اختلالات متابولیک نیز در بروز سکته مغزی موثر هستند.
کسانی که در سن پایین به مشکلات قلبی همچون نارسایی دریچه قلب و سوراخ بین بطنی یا دچار اختلالات انعقادی می‌شوند، چون خطر سکته مغزی در آنها افزایش می‌یابد، حتما بررسی‌های تکمیلی باید انجام دهند.
سکته مغزی بر اثر دود سیگار
به گفته متخصصان، افرادی که در معرض دود سیگار یا قلیان اطرافیان خود هستند، بیشتر در معرض سکته مغزی و بیماری‌های ناشی از مصرف مستقیم سیگار قرار دارند.در کشور ما علاوه بر ابتلای زودهنگام جوانان به دیابت، پرفشاری خون و چاقی بر اثر عدم رعایت رژیم غذایی مناسب و کم تحرکی، مصرف داروهای روانگردان و اعتیادآور باعث التهاب عروق خونی مغز و در نتیجه بروز سکته در آنان می‌شود.
مخاطرات هورمون درمانی
هورمون درمانی با وجود تاثیرات مثبتی که در درمان برخی بیماری‌های زنان دارد، اما عوامل افزایش ریسک سکته مغزی در خانم‌ها محسوب می‌شود.
خانم‌هایی که از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند، بخصوص با سابقه مصرف سیگار یا میگرن، در معرض خطر قرار دارند. خانم‌ها با ارائه شرح کاملی از وضعیت خود قبل از شروع درمان، از بروز سکته مغزی پیشگیری کنند.
در خانم‌های مبتلا به پرفشاری خون یا دیابت، نسبت استروژن و پروژسترون باید به گونه‌ای تجویز شود که خطر سکته را کاهش دهد.
آیا افزایش فشار خون بر اثر مسمومیت بارداری باعث سکته مغزی در خانم می‌شود؟افزایش فشار خون و پارگی رگ‌های مغز بر اثر مسمومیت بارداری که باعث ورم مغز می‌شود، در صورتی که بموقع درمان شود، سکته مغزی تلقی نمی‌شود.
خطر سکته مغزی در زنانی که قبل از بارداری دارای سابقه میگرن، مصرف قرص‌های هورمونی، سیگار یا پرفشاری خون هستند، بالاتر است.
مصرف خودسرانه آسپرین ممنوع
باور عامه مردم این است که برای پیشگیری از تصلب شرایین مصرف آسپرین را باید از 40 سالگی آغاز کنند.آسپرین حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شود. افرادی که عوامل خطر ندارند، نیازی نیست آسپرین مصرف کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد حتی افراد مبتلا به دیابت یا پرفشاری خون که سابقه سکته قلبی یا مغزی ندارند هم نباید آسپرین مصرف کنند، چرا که با عوارض مصرف آن مواجه می‌شوند و احتمال خونریزی معده وجود دارد.
معمولا مصرف آسپرین برای افرادی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده‌اند، توسط پزشک تجویز می‌شود.
پیشگیری از سکته مجدد مغز
پیشگیری از بروز سکته بسیار مهم است، اما پیشگیری از سکته مجدد مغز نیز از عوامل مهم وقابل توجه دیگری است که متخصصان سعی می‌کنند با تجویز داروهای درمانی ضد لخته و ضد پلاکت مانع آسیب مجدد مغز شوند. علاوه بر‌ این، رژیم غذایی بدون نمک، کنترل شدید برای پایین نگه داشتن چربی خون، فشار خون و دیابت بیش از حد طبیعی، بررسی وضعیت دریچه‌های قلب بخصوص در افراد 50 تا 45 ساله و میزان تنگی عروق گردن، راه‌های دیگری است که برای محافظت از مغز در برابر انسدادها و خونریزی‌های احتمالی به کار گرفته می‌شود.
سکته مغزی بر اثر کم آبی
شاید باور نکنید کم آبی هم باعث سکته مغزی در افراد سن بالای مبتلا به تنگی عروق گردنی می‌شود. این افراد به دنبال اختلالاتی همچون اسهال، دچار کم آبی شده یا بر اثر خونریزی دچار افت فشار خون و سکته مغزی می‌شوند