عطاری بهار

به این دلایل روغن حیوانی مصرف نکنید

عطاری بهار
استفاده روغن حیوانی نامناسب بوده و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.از نظر علم تغذیه  مصرف روغن حیوانی به طور کلی رد شده و هر روغنی که در دمای محیط و اتاق به صورت جامد باشد برای بدن مضر و هر روغنی که در دمای محیط مایع باشد برای بدن مفید است.از روغن های گیاهی فقط روغن نخل یا پالم و نارگیل به دلیل جامد بودن در دمای محیط برای سلامت مضر هستند و در بین روغن های حیوانی فقط روغن ماهی به دلیل مایع بودن در دمای محیط برای بدن مفید است.بنابراین روغن های با منشا لبنیات یا گوشت باعث افزایش کلسترول خون شده و مضر هستند.روغن کلزا، زیتون و کنجد برای سلامتی بدن مفید هستند البته بهتر است مصرف این نوع روغن ها به نوبت و در فواصل زمانی کوتاه مدت تغییر کند چون در همه آنها ترکیبات مفیدی وجود دارد.
 این روغن ها با توجه به ترکیب اسیدهای چرب و نسبت های مختلف آنها، برای قلب و عروق، التهاب و یا کبد چرب مفید هستند.

** فقط روغن های مخصوص سرخ کردنی برای سرخ کردن استفاده شود

روغن کنجد بیشترین تحمل حرارت را دارد که دمای تا حدود 220 درجه را تحمل می کند و فقط برای سرخ کردن های بسیار سطحی با حرارت پایین توصیه می شود.

 روغن های گیاهی برای پخت و پز و ریختن روی غذا مناسب هستند.

برای سرخ کردن فقط باید از روغن های مخصوص سرخ کردنی حتی با داشتن 40 تا 50 درصد پالم استفاده کرد چون فقط روغن پالم تحمل حرارت را دارد و استفاده از روغن های دیگر برای سرخ کردن سرطان زا است.

**روغن های صنعتی مشتقات نفتی ندارند

 این موضوع به هیچ عنوان قابل تایید نیست؛ روغن صنعتی گیاهی مناسب هستند.

تمام مشتقات نفت جذب نمی شوند و در صورت مصرف، سیستم گوارشی بلافاصله واکنش نشان می دهد و باعث بیماری می شود.

ارزان ترین محصولات نفتی مانند قیر و پارافین گرانتر از روغن گیاهی هستند و در دنیا هیچ روغنی ارزان تر از روغن گیاهی وجود ندارد.

صنعت خودروسازی دنیا به دنبال این است که خودروها به جای نفت یا بنزین با روغن گیاهی کار کند.

روغن تراریخته روغنی است که گیاه با هدف تولید محصول بیشتر، دستکاری ژنتیکی شده است.

استفاده از این روغن از نظر تغذیه ای ایرادی ندارد و ادعای سرطان زا بودن و تاثیر در ژنتیک افراد، اشتباه است.

این روغن جایگاه بهتری بین دیگر روغن های گیاهی دارد و تحمل حرارت آن هم بیشتر است اما روغن هسته انگور خالص در بازار موجود نیست.

تنها یک درصد روغن های هسته انگور موجود در بازار، روغن هسته است و بقیه ناخالصی زیادی دارد چون تهیه آن گران تمام می شود.
** روغن گیری دستی زمینه ورود آلودگی به روغن

 این روش به دلیل آلودگی بالای دانه های روغنی مناسب نیست و چون تصفیه شیمیایی صورت نمی گیرد و تنها با یک فیلتر ساده انجام می شود به همین دلیل آلودگی زیادی را وارد روغن می کند.

در روغن های صنعتی، آنتی اکسیدان اضافه می شود اما در روغن های دست ساز هیچ آنتی اکسیدانی اضافه نمی شود و در نتیجه به سرعت فاسد می شود.

مرگ ناگهانی یک مغز


اگر خود یا یکی از نزدیکانتان به طور ناگهانی دچار بی‌حسی یک سمت بدن شد یا در حین مکالمه ناگهان توان تکلم را از دست داد، باید بسرعت به بیمارستان مراجعه کند.
عطاری بهار

در چنین شرایطی امکان این‌که سکته مغزی رخ داده باشد زیاد است و اگر این طور باشد، بیمار باید حداکثر سه تا چهار ساعت پس از سکته مغزی که به زمان طلایی شناخته می‌شود، به بیمارستان مراجعه کند.

در این صورت آمپولی به بیمار تزریق می‌شود که امکان بازگشت سلامت وی را بسیار افزایش می‌دهد‌. متأسفانه هر دقیقه که از زمان طلایی می‌گذرد دو میلیون سلول مغزی از دست می‌رود که برای بازگشت آن کاری نمی‌توان کرد.

متاسفانه درصد قابل توجهی از بیماران مبتلا به سکته مغزی در زمان طلایی به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند و اگر زنده بمانند دچار عوارض ناشی از سکته مغزی می‌شوند که در بسیاری از موارد باعث فلج شدن بخشی از بدن بیمار می‌شود.

همین مساله دلیل ترس اکثر افراد از ابتلا به سکته مغزی است‌. به همین منظور با دکتر شهرام اویس قرن، متخصص مغز و و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت‌وگویی داشته‌ایم تا با 10 عامل موثر در بروز سکته مغزی یعنی فشارخون، چربی بالا، استرس، رژیم غذایی، وزن بالا، دیابت، کم تحرکی، مصرف الکل، مصرف مواد دخانی و بیماری‌های قلبی بیشتر آشنا شوید.

سیگار بکشید، سکته می‌کنید!

همه ما افراد سیگاری بسیاری را می‌شناسیم که نه‌تنها عمر طولانی دارند بلکه دچار سکته مغزی یا قلبی هم نمی‌شوند‌. در حالی که مصرف دخانیات در بروز سکته مغزی همچون بسیاری از بیماری‌ها تاثیری غیر قابل انکار دارد.

نکته مهم اینجاست که عوامل موثر بر بروز سکته مغزی، اثر ترکیبی دارد. یعنی سیگار کشیدن به تنهایی عامل سکته مغزی نیست‌.

به بیان دیگر، احتمال بروز سکته مغزی در کسی که فقط فشارخونش بالاست، ولی چربی و فشار خون او کنترل شده است، ورزش می‌کند، چاق نیست، استرس ندارد و سیگار و الکل مصرف نمی‌کند، کمتر از شخصی است که سیگار می‌کشد و تمام عوامل خطر را نیز دارد‌. ناگفته نماند سکته مغزی گاهی ناشی از عوامل ژنتیک است.

غذاهایی که شما را سکته می‌دهد

بارها و بارها گفته شده است که مصرف بی‌رویه پروتئین و غذای چرب، شور و آماده خطر گرفتگی عروق و شریان‌ها و به‌دنبال آن سکته را افزایش می‌دهد. بر عکس، مصرف سبزیجات تازه، میوه‌ها، غذاهای دریایی و ماهی در حفظ سلامت عروق بسیار موثر است.

بسیاری از پزشکان بر این باورند که در حضور رادیکال‌های آزاد، رگ‌های مغزی سریع‌تر دچار ضایعه می‌شوند، بنابراین افزایش مصرف روزانه مواد آنتی‌اکسیدانی لازم است.

به همین منظور میوه و سبزیجات و همچنین آب آنها، غنی از ویتامین‌های آنتی‌اکسیدان، پتاسیم و ترکیبات گیاهی مفید است و در مقابل، مقدار کمی سدیم دارند و باید به میزان دست کم پنج واحد در روز مصرف شوند.

افزون بر اینها حبوبات، آجیل و مغزها، دانه‌های خوراکی و سایر پروتئین‌های گیاهی، باید بیشتر از پروتئین‌های حیوانی در برنامه غذایی روزانه گنجانده شوند.

مصرف حداقل دو بار در هفته از ماهی‌ها نیز از سکته مغزی پیشگیری می‌کند.در عین حال برای کاهش فشار خون، باید از مصرف غذاهای شور پرهیز کرد.

همچنین مصرف غذاهای کنسرو شده و آماده، کنسرو سبزیجات در آب نمک، فرآورده‌های گوشتی و غذاهای دودی محدود شود.

روی خوش نشان دادن به سکته مغزی

مصرف الکل، خطر ابتلا به سکته مغزی را چند برابر افزایش می‌دهد.

استعمال سیگار موجب افزایش خطر بروز سکته مغزی می‌شود.

احتمال بروز سکته مغزی در بیماران قلبی بویژه کسانی که قلب‌شان به صورت منظم ضربان ندارد یا دریچه فلزی در قلب‌شان دارند قابل توجه است.

مبتلایان به دیابت که قند کنترل نشده دارند در خطر ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.

سکته مغزی، اغلب با فشار خون بالا یا تغییرات نامنظم فشار خون همراه است.

نمک عامل مهمی در بروز سکته است. شواهد اپیدمیولوژیک ارتباط بین دریافت کم پتاسیم را با بروز سکته مغزی نشان می‌دهد.

افراد دچار اضافه وزن بالا باید نسبت به بروز سکته مغزی هشیار باشند.

عطاری بهار

اگر اصلا اهل ورزش و تحرک منظم روزانه نیستید، با خطر سکته مغزی دسته و پنجه نرم می‌کنید. باید دست کم سه روز در هفته برنامه ورزش منظم را در زندگی خود بگنجانید.

زنگ خطر سکته مغزی را بشنوید

علائمی که طی چند روز قبل از بروز سکته دیده می‌شود معمولا شامل سردرد، خواب آلودگی، سرگیجه و اختلال در بینایی است. گاهی اوقات این علائم به مرور و طی چند هفته بروز می‌کند.

از عوارض سکته مغزی، فلج قسمتی یا تمام یک طرف بدن است. بعلاوه بسیاری از افراد مبتلا به سکته مغزی دچار انواع فلج، مشکلات تکلمی، اختلال حافظه و فراموشی یا عدم کنترل ادرار می‌شوند.

فراموش نکنید که استفاده از داروهای ضد انعقاد خون (مثل آسپیرین) در موارد ضروری، کاهش فشار خون از طریق دارو، تغییر شیوه زندگی و رژیم غذایی و داشتن فعالیت ورزشی سبب کاهش خطر بروز سکته مغزی می‌شود.